0

Енциклопедія


Актуальні питання діагностики гепатитів

Актуальні питання діагностики гепатитів

Відеодоклад д.мед.н., професора Маврутенкова В.В...

Бланки направлень
Як зберегти здоров’я жінки

Як зберегти здоров’я жінки

Сучасна екологія, шкідливі матеріали, неправильне харчування і спосіб життя самим негативним чином впливають на здоров’я жінки. Лікарі відмічають, що багатьох хвороб можна було уникнути, якби жінки уважно і відповідально відносилися до гінекологічного здоров’я. Ці 6 порад допоможуть їх уникнути.Обер..

Щитовидка. Осіннє загострення

Щитовидка. Осіннє загострення

Апатія, сонливість, стомлюваність - часто це пов'язано з нестачею сонця та вітамінів, але не завжди! Осінь – період загострення багатьох захворювань, у тому числі захворювань щитовидної залози.У жінок загострення в осінній період фіксуються у 5-7 разів частіше, ніж у чоловіків. Це пов’язано, на..

 Чим відрізняються грип і ГРВІ

Чим відрізняються грип і ГРВІ

Різниця між грипом та ГРВІ (гострою респіраторною вірусною інфекцією) насамперед полягає у тому, що збудниками грипу є різні штами вірусу (варіанти одного виду вірусу, що відрізняються за рядом властивостей), а збудниками ГРВІ є понад 200 вірусів, які часто не пов'язані генетично та належать до..

Харчування восени

Харчування восени

Осінь - справжній стрес для організму, при чому це відбивається не тільки на нашому настрої, але і на фізичному самопочутті.Дощі, нестійка температура повітря, перепади тиску сприяють підвищенню захворюваності на застуду та грип. Головне завдання осіннього харчування - підвищення імунітету і ад..

Симптоми, лікування та профілактика сонячних опіків

Симптоми, лікування та профілактика сонячних опіків

Сонячний опік - це пошкодження шкіри внаслідок впливу ультрафіолетової (УФ) частини спектра сонячних променів. Симптоми сонячного опіку:шкіра в місці опіку запалюється, червоніє, а дотик до неї завдає біль. Протягом наступних кількох днів після опіку шкіра може припухнути, покритися пухирями аб..

Проблеми зору

Проблеми зору

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 1,3 млрд людей у світі живуть з тією чи іншою формою порушення зору.Хвороба очей найчастіше виникає через нехтування профілактиктикою.За статистикою близько 80% випадків втрати зору можна було б уникнути у разі своєчасного лікування...

На Дніпропетровщині активізувались кліщі

На Дніпропетровщині активізувались кліщі

Навесні природа прокидається, а з нею і кліщі. Найчастіше вони ховаються у траві, на кущах на висоті 1,5 м від землі. „Улюблені“ місця для укусу — ділянки за вухами, потилиця, живіт, пахова область. Але людина не завжди може відчути „напад“, адже кліщі виділяють анестезуючу речовину.Напад кліщів хар..

Зима – період підвищеного травматизму

Зима – період підвищеного травматизму

Основною причиною травматизму взимку стає ожеледиця, ранній початок темряви, слизьке взуттяПогіршення стану доріг призводить до підвищення частоти дорожніх пригод і зростання числа потерпілих. Найбільш часті пошкодження при цьому, за спостереженням медиків є: черепно – мозкові травми,..

ГРИП: типові помилки. Що краще не робити?

ГРИП: типові помилки. Що краще не робити?

«Щодо сезонного грипу, то насправді цей епідемічний сезон є важчим, ніж сезон 2022 року. Тому що ми фіксуємо досить високі показники захворюваності. Вони ще не перевищують епідемічних порогів, але сумарно вже понад 1,8 млн українців перехворіли на грип чи ГРВІ. Це з 3 жовтня, коли у нас розпочався е..

Вітамін Д - ознаки дефіциту та наслідки передозування

Вітамін Д - ознаки дефіциту та наслідки передозування

 Вітамін Д підтримує нормальний рівень кальцію і фосфору в крові і зберігає здоров’я кісток.Звідки береться вітамін Д в організмі людини❓Є два основні джерела вітаміну Д:Вітамін Д виробляється в шкірі людини під впливом ультрафіолетового випромінювання сонця. Кількість сонячного світла, необхід..

FLiRT - новий штам коронавірусу

FLiRT - новий штам коронавірусу

В Україні вже п’ять випадків штаму коронавірусу FLiRT - у МОЗ розповіли деталі. В Україні зафіксовано вже п'ять випадків захворювання на новий субваріант ковіду FLiRT, один випадок летальний. Про це  повідомив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Іг..

12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щорічно, 12 жовтня, відзначається Всесвітній день боротьби з артритом (World Arthritis Day).Артрит – це запалення одного або декількох суглобів, що супроводжується болем, підвищенням температури, відчуттям скутості, при..

Цікаві факти про медицину:

Цікаві факти про медицину:

Перший тест на вагітність з'явився в Стародавньому Єгипті.Медицина Стародавнього Єгипту була напрочуд добре розвинена. Лікарі вже тоді знали про метод, який використовується для виявлення вагітності на ранніх стадіях. Вони навіть намагалися визначити стать дитини.Згідно з папірусом, який зберігаєтьс..

7 квітня - Всесвітній день здоров’я

7 квітня - Всесвітній день здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена 75 років тому на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на найвищий досяжний рівень здоров’я.У нашій суспільній свідомості розповсюджена одна дуже проста думка, безпосередньо..

Гельмінти (глисти) у дітей та дорослих

Гельмінти (глисти) у дітей та дорослих

Гельмінти або глисти – це паразитичні черви, що можуть вражати кишечник, печінку, жовчні протоки, легені, дихальні шляхи, інші органи та системи організму людини.Глисти викликають у людини захворювання (гельмінтози), які негативно впливають на стан її здоров’я.Прояви глистної інвазії:знижена пр..